2. kapitola - 2 část

13. listopadu 2007 v 20:13 | Vina |  Porte filio
2 kapitolka - pokráčko

"Víš, no tem…tvůj otec mě varoval, že jestli ti ublížím tak se budu modlit, abych se nenarodil."
"Tím chceš říct, že když se spolu vyspíme, i když k tomu dám svolení tak tě otec bude mučit?" vyjekla jsem poslední slovo a schovala si hlavu do dlaní. Nevím jak, ale pláč nebyl k zadržení, nakonec jsem usnula v jeho náručí. Probudil mě polibek, jako šípkovou Růženku, vedle mě byl položený tác s jídlem. Severus si přisedl ke mně a něžně se na mě usmál. Posadila jsem a Severus mě začal krmit. Pak jsme se dlouho líbali a já mu pomalu začala rozepínat košili. Jakmile jsem se ho dotkla na hrudi přestal a odtáhl se.
"Nechci na tebe spěchat, víš co děláš?" zeptal se, ale při tom se usmíval.
"Ano vím, a věř mi, že ti nenechám nic udělat." Přitáhla jsem se blíž a políbila ho.
Pokračovali jsme tak dlouho dokud jsme nebyli nazí, splynuly jsme ve vášnivém objetí. Až pozdě v noci, jsme usnuly v hlubokém obětí a vyčerpaní. Ani jeden si z nás neuvědomoval, k čemu to může směřovat.
Severus se probudil a s trhnutím se posadil. Tím probudil i mě aniž by chtěl. Schoval hlavu do dlaní a nadával si do debilů a volů co to udělal. Jemně jsem ho objala, ztěžka zvedl ke mně hlavu a bylo vidět, že to nebyl on. Ten co dokáže pokaždé tak dobře kontrolovat.
"Promiň" hlesl.
"Nemáš se za co omlouvat. Kdybych to nechtěla tak tě zarazím. Byla to má svobodná vůle." "Ale tvůj otec…" nedopověděl to, protože jsem mu dala další polibek a tím ho umlčela.
"Nedovolím nikomu, ani mému otci, aby ti ublížil." Řekla jsem skoro slyšitelným hlasem. S bolestným výrazem vzal mou hlavu do rukou a dal mi letmý polibek.
"Kdyby ti někdo ublížil, zabil bych ho." Bylo to snad to nejhezčí vyznání lásky, i když to neřekl nahlas že mě miluje. Pak jsme se začali znova líbat, ještě jednou se pomilovali.
Tak se mi večer od něho nechtělo odcházet, jen jsem si vzpomněla na něho a už mi bylo smutno, ale slíbila že budu doma na večeři. Dlouze jsme se políbili. Přemístila jsem se se Severusem do Bradavic a z tama potom do domů, přímo do mého pokoje. Měla jsem asi ještě hodinu a chtěla jsem být sama, bála jsem se, že by otec na mě něco poznal.
Nic mi však nebylo dopřáno, uviděla jsem otce s matkou sedět u mě v pokoji v křeslech. Maminka ho o něčem přesvědčovala a otec měl výraz že by nejraději vraždil. Hned mi došlo o co se maminka snaží. Hned si oba všimli a maminka se na mě usmála, otci jsem nestála ani za pohled.
"Tak co, už si tě vzal i bez dovolení!!!"
"Rojvoji, okamžitě toho nech!" zarazila svého muže příkře jeho žena. Stála jsem jak opařená a neopovažovala ani dýchat. Jen jsem na otce třeštila oči.
"Co nech, určitě jí tak uvěřím, že takový kurevník jaký je Severus Snape se jí ani nedotkl. Půjdeš k doktorovi a tentokrát půjdu s tebou já. A to k jinému, nevěřím, že jsi ještě pana ani že jsi byla." Řekl tím nejledovatějším hlasem až se mi postavili vlasy v zátylku.
Po tvářích mi začaly téct slzy a začala jsem se od hlavy až k patě třást. Nohy mě neunesly a já se svezla na podlahu.
"Zde máš důkaz." Zahřměl na svou ženu. Ta však neotálela a rychle přišla ke mně. Objela mě a svého muže spražila přísným pohledem. Nemohla mě utišit. Ani jsem neviděla přes vlasy zalepené slzami co se v pokoji děje, jen jsem slyšela prásknutí dveří. Maminka tam zůstala a snažila se mě utěšit.
V Bradavicích v Severusově kabinetě v tu samou chvíli.
Muž v černém přecházel neklidně po celém kabinetě a neměl nikde k stání. Proč jsem to udělal, teď ji určitě skřípne a oba budeme mít velký potíže. Doufám že jí nic neudělá, ne je to jeho dcera. Ale nezapomeň v jakých žila podmínkách, proč ji z ničeho nic uznal. Po třech letech, co ji všichni nenáviděli a jenom využívali. Ne on by byl schopný jí ublížit, počkat, ještě je tu paní Alena. Říkala, že ji má ráda, ale když někdo Temného pána naštve tak nezná bratra. To nejde, musím za Brumbálem, vždyť je to jeho neteř, alespoň to tvrdil. To je jedno jdu za ním.
Zarazil se a rychle se vydal k Brumbálovi. Za chvíli stál už před velkými vyřezávanými dveřmi. Zabušil a nečekal na vyzvání. Brumbál k němu zvedl překvapený pohled.
"Co se stalo" chtěl se zeptat, ale Severus ho předběhl.
"Pane řediteli, asi jsem udělal velikou chybu a teď za to platí někdo jiný, ale myslím že se mě to taky nevyhne." Přecházel nervózně po kruhové místnosti a nehodlal se uklidnit. Brumbál na něho překvapeně hleděl a po chvíli mu až došlo. Proč je asi tak Severus nervózní.
"Severusi, uklidni se a řekni mi co se stalo. Je snad něco s Vinou nebo to souvisí s ní?" řekl docela klidně.
"Udělal jsem velikou chybu, měl jsem ji zastavit, teď za to určitě krutě zaplatím a Vina určitě už platí, on nás oba zabije. Určitě mu bude jedno jestli je to jeho dcera. Mnohokrát jsem ho viděl jeho děti mučit a to jím samým, když něco udělali špatně. Ale prostě já nevím bojím se o ní." Snažil se mluvit srozumitelně, ale byl čím dál víc nervóznější. Brumbál ho ještě tak nikdy neviděl. Věděl že se stalo něco velmi vážného, jinak by za ním v takovém stavu nikdy nedošel, vždy i před ním se snažil ovládat. Teď mu to ovšem nešlo.
"Posaď se Severusi a řekni mi souvisle co se stalo, když jste odešli z Bradavic." Snažil se zachovat klidný tón, ale v skrytu duše se mu chtělo křičet.
"Uložil jsem ji u mě do postele a odešel připravit lektvar na posilněnou a na uklidnění. Když jsem se vrátil, byl u mě v jejím pokoji Temný pán a dost na ni křičel, jako by Vám řekla všechno co jste chtěl vědět. Nestačilo mu vysvětlení, že ji Moody vyděsil takovým způsobem, že dříve omdlela než něco řekla. Pak na mě použil Crutiatus. V návalech bolesti jsem viděl jak se snaží v tom otci zabránit a jak slabá padá na zem. Asi mu došlo, že není ve stavu, kdy by někomu něco nalhávala. Byla úplně mimo sebe. Její hlas zněl jako z veliké dálky byl tak hrozně slabí, alespoň mě se zdál. Nevím co se stalo, ale zpamatoval jsem se v jejím náručí a uviděl na ní slzy. Dala mi lektvar a pak se mě ptala …" hlas se mu zlomil a on se zadíval na své ruce. Nechtělo se mu pokračovat.
"Voldemort si myslel, že spolu jste něco měli, že ano." Severus jenom přikývnul.
"A měl jsi s ní něco?" zeptal se a Severus zvedl hlavu. V Brumbálově modrých očích viděl tancovat šťastné jiskřičky.
"Tehdy ještě ne."
"Ale teď už ano, nemýlím-li se." Usmál se na něj. Severus na něj vytřeštil oči.
"Jak to můžete říct tak klidně, on nás zabije, když budeme mít štěstí." Vykřikl zoufalý Severus.
"Myslí si, že to nebude tak hrozné, on má Vinu rád a nezapomínej, že je Vina daleko silnější než se zdá."
"Ale ona nekouzlí, nikdy jsem ji neviděl ani to nejjednodušší kouzlo udělat. Vše dělá jako mudla." Řekl ještě zoufalejší Snape.
"Víš Severusi, asi ti nikdy neřekla proč nekouzlí, že ne." Odkašlal si a pokračoval.
"To je kvůli její matce mé sestře. Viděla ji jak zemřela a od dokončení školy se zdala veškerého kouzelného světa. Musím podotknou, že jestli ti slíbila, že ti nedovolí ublížit, myslím že ti určitě něco takového slíbila, že ano." Severus přikývl a jen na Brumbála třeštil oči, jak to všechno ví, napadlo ho. Pak ale dál se zaposlouchal co mu Brumbál říká.
"Její matka, nebyla jenom čarodějka, dá se říct, že hůlku vůbec nepotřebuje. Kouzlení je pro ní přirozené, promiň bylo přirozené, asi tak jako když ty zvedneš hrnek a napiješ se z něho. A to samé je Vina. Rozumíš mi." Zeptal se Brumbál. Severus jenom zakroutil hlavou.
"Vina má v sobě podstatu jak černé a bíle magie. Nikdy by vědomě nikomu neublížila. Jenom kdyby šlo o holý život. Viděla jak její maminka bojuje a snaží se prožít poslední okamžiky svého života. Umřela jí v náručí. Byla malé šestileté děvčátko, které bylo odsouzeno po tomhle postarat se sama o sebe. Dá se říct, že ji to trochu poznamenalo. Myslím si, že Voldemort si myslí, že ona nemá žádnou kouzelnou moc nebo jen velmi malou. Proto ji i tak hlídá."
Severus na něj hleděl přímo s otevřenou pusou. "To mi jako chcete říct, že prostě to mám hodit za hlavu, proboha. Vždyť ji donutil jít k doktorovi jestli je ještě pana." Vykřikl ve velké zoufalosti. "Uklidni se Severusi, jen říkám, že tam není sama a pokud se nemýlím tak Alena, jmenuje se tak. Se o ni dokáže postarat, pokud vím tak jsi říkal, že ji přijala za dceru. Tak se prosím uklidni a moc se před Voldemordem neukazuj, pokud tě nezavolá." Severus vstal a odešel.
"No tak Vinuško, uklidni se to bude dobré, už si na té prohlídce byla." Dívka v ženině náručí se rozvlykala ještě víc až se celá třásla. Žena se na ni dívala soucitným pohledem, když jí to došlo.
"Viny, tys už ze Severusem spala?" nechtěla chodit kolem horké kaše. Dívka jen na ni upřela svůj uplakaný pohled a přitiskla se k ní ještě víc.
"Kolikrát" snažila se z ní alespoň něco dostat. Viděla před sebou dospělou ženu, která hodně zkusila. Ale teď tu nebyla, teď tu byla jen malé ptáčátko, které se jí krčilo v náručí a bálo se každého vysloveného slovíčka.
"Je-je-jed-nou" pomalu ze sebe dostala. Žena se na ni usmála, věděla, že už několikrát k tomu mělo dojít, ale Vina ho vždy odmítla a Severus proto na ni nenaléhal. Tak si byla jistá že k tomu dala svolení. "No tak to je dobrý, nebo ti snad ublížil. Otce se nemusíš bát."
Dívka si setřela slzu z obličeje a podívala se na ženu.
"Já se nebojím otce, já se bojím o Severuse, že mu něco otec udělá jestli se to dozví." Vyslovila téměř slyšitelně zastřeným hlasem.
Ženě se po tomto podařilo uklidnit a uložila ji do postele. Dokud neusnula tak zůstala u ní a pak odešla na večeři. Rojvoj byl ještě rozštílený a Alena na něho hodila hnusný pohled a pak si nevšímala.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Inies Inies | 17. března 2008 v 21:01 | Reagovat

Upřímné. Až se  divím, že je Severus tak starostlivý, že se až s těmi nejniternějšími pocity svěří Brumbáliovi. Jinak se mi to líbilo, jen doufám, že brzy přestane být tou ubrečenou holkou... už je jí moc dlouho. Vím, že není snadné se vzpamatovat z jistých věcí a že to chce čas... ale začíná toho být moc... (i když je tohle asi jenom 2 kapiloa... )

2 Lejdynka Lejdynka | Web | 4. dubna 2013 v 16:32 | Reagovat

Severus jako něžný a starostlivý partner? Zvláštní představa. Ale ne, že by mi byl proti srsti. To jsou spíš ty hrubky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama