10. kapitola - Divné věci OPRAVENÁ

27. prosince 2007 v 16:09 | Vina |  Eliška Amélie Mionet Blackova
Tady máte další kapitolku, je sice krátká, ale lepší než nic.

Divné věci - OPRAVENÁ


Eliška se snažila po tetině návštěvě chovat slušně. No moc se jí to nevedlo. Hold párek Potter a Weissová s dvojčaty Weasleyovými předčily i Poberty. Občas z nich všichni profesoři šíleli, ale nikdy je prozatím nechytl, až do jednoho dne. Byl to v den předvečer všech svatých. Plánovali další akci, když náhle Eliška zmizela. Hledali ji po celé škole, ale nikde ji nenašli. Vydali se do Velké síně, jestli tam náhodou není.
"Pani profesorko, neviděla jste Elišku?" zeptal se Harry právě přicházející McGonagallové.
"Ne neviděla, pane Pottre, stalo se snad něco?" podívala se na něj svým přísným pohledem. Harry se mírně ošil a šel s pravdou ven.
"No prostě zmizela asi před 2 hodinami a nemůžeme ji nikde najít." Řekl jí po pravdě. Prvně si mysleli, že to jen na ně hraje, ale teď měli všichni tři strach. Nedá se říct, že malý.
"Jak zmizela, člověk se jen tak nevypaří. A v Bradavicích se nemůžete přemisťovat." Poučovala je. Všichni tři věděli, tohle do nich vtloukali od prvního dne.
"Jenže Eliška to asi dokáže, protože po ní zbyla jen mlha." Už se o ni začal bát. Harry měl o Elišku strašný strach. Ona jako jedna z mála ho brala jako obyčejného a nic vyjimečného.
"Běžte se najíst. Podívám se po ní." Ujistila ho a vydala se k učitelskému stolu. Harry se vydal ke spolužákům. Byly asi v polovině oběda, když se v síni zablesklo a na zemi se objevila Eliška. Její oblečení bylo potrhané, po obličeji a celém těle měla modřiny.
Rychle k ní přiskočil Harry a Hermiona. Byla mimo a obličej celý od krve. Harry ji vzal do náručí a rychle s ní spěchal na ošetřovnu. Ani si neuvědomil, že na něj volal Brumbál. Byl tak vyděšený, že mu ani nepřišlo, že by Eliška mohla být pro něj příliš těžká.

"Madam Pomfreyová, madam." Řval už přede dveřmi ošetřovny. Byl šílený strachy, poprvé měl konečně přátele a teď by je měl ztratit, nikdy.
"Co se stalo, pane… rychle ji položte tady. Co se stalo?" Ozvala, jakmile uviděla dívku v jeho náručí.
"Nevím madam, zmizela a teď se objevila ve Velké síni. Tak jsem ji donesl sem." Podíval se smutně na Elišku. V obličeji byl stejně jako Eliška, bylo mu na nic. To ale tam už vtrhl Brumbál s McGonagallovou a ostatními.
"Udělal jste dobře, ale teď ven, potřebuji klid!" Vyhnala je všechny, až na ředitele, ten zůstal potichu a pozoroval svou podřízenou stejně jako McGonagallová. Sedli si na lavičku před ošetřovnou a čekali. Za chvíli se k nim přidali i Ron a dvojčata.
"Jak to s ní vypadá." Zeptal se Ron, jakmile dorazil.
"Nevíme, vyhnala nás, ještě ji ošetřuje." Odpověděla Hermiona. Než stačil někdo něco říct, tak se vedle nich objevila McGonagallová.

"Jak je na tom Poppy." Zeptala se McGonagalová jen co zůstali sami na ošetřovně.
"Je velmi vyčerpaná. Má několik podlitin, jako by se prala. Ale nejhorší je ten otok na mozku. Obávám se, aby to nemělo nějaké následky." Podívali se všichni tři na dívku na posteli.
"Albusi, měli by, jsme informovat její matku." Ozvala se McGonagallová, Brumbál jen nešťastně přikývl.
"Bohužel asi budeme muset, je doktorkou tak snad to bude brát rozumě. Protože co mi napsala tak zněla jako velmi vzdělaná žena." Povzdechl si Brumbál. Nikdy mu nebylo moc do smíchu, když musel rodičům oznamovat, že jejich dítě se zranilo a to ve škole.
McGonagallová vyšla na chodbu a mluvila chvíli s těmi co se snažili dostat na ošetřovnu. Přímo jim nakázala, aby zmizeli na koleji. Jen Harry dál seděl a odmítal kamkoli jít, dokud ji neuvidí. To vyřešil Brumbál, který mu vysvětlil, že to momentálně nejde.

Brumbál se vydal k sobě a vzal si pergamen a začal psát. Moc se mu do toho nechtělo, ale raději to udělá za včasu.

Vážená paní Weissová,

musím Vám oznámit, že Vaše dcera byla zraněna.
Podle jejích spolužáků, zmizela z chodby, a za několik hodin se objevila
ve Velké síni a byla mimo sebe.
Nikdo neví, kde vaše dcera byla nebo jak se vůbec dostala ze školy, když
zde se přemisťovat nedá. Podle jejího spolužáka, se rozplynula a zbyla po
ní jenom mlha.
Zdejší ošetřovatelka se bojí šoku, proto Vás prosím, abyste se dostavila.
Pokud chcete, pošlu pro Vás někoho, kdo vás sem dopraví.

S politováním hodné
Albus Brumbál
Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích

Poslal to po sově a zhluboka si povzdechl. Tohle mu opravdu nedělalo dobře.
Eliška se probrala až pozdě večer. Hlava se jí točila a byla velmi zmatená, nevěděla, kde je, ani jak se tam dostala. Na stolku byla sklenka s vodou, chtěla se napít, ale místo toho ji shodila. Pomfreyovou vzbudil nějaký rámus. Rychle na sebe hodila župan a spěchala k jedinému pacientovi co měla na ošetřovně, k Elišce. 
Musela ji zatlačila zpátky do postele, když se pokoušela vstát. Pak jí potřela rty navlhčenou houbičkou. Musel vypít lektvar na spaní a proti bolesti.

Eliška prospala další dva dny. Vždy když se probudila, byla velmi zmatená, otřes mozku a k tomu otok v lebeční části, není nic příjemného.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Giner Giner | 27. prosince 2007 v 16:50 | Reagovat

skvělé:)) doufám,že eliščina matka přijde:) těším se na její setkání s Brumbálem:)

2 Areneis Areneis | E-mail | Web | 27. prosince 2007 v 17:00 | Reagovat

suprová kapitolka. Její matka by mohla přijet do Bradavic a tam by se zjistilo, že neni Weisová a není to mudla:D:D:Dže ji všichni dobře znají:D

3 Polgara Polgara | Web | 27. prosince 2007 v 17:26 | Reagovat

MOc moc hezky napsané a doufám, že..no radši svoje úvahy zahrabu někam hodně hluboko  a počkám si na další kapitolu

4 rikisa rikisa | Web | 27. prosince 2007 v 19:29 | Reagovat

to se ti moc povedlo. Co jí je? Chudák. A kde vůbec byla? Doufám, že se z toho dostane. No počkám si na další kapitolku, doufám že bude brzo.

5 Inies Inies | Web | 9. ledna 2008 v 8:18 | Reagovat

hezká kapitola. jen mi je Elišky líto zajímalo by mě, zda přijede její matka, nebo ne. Přece jen. dcera Brumbála... no jdu na další kapitolku, snad tam bude vysvětlení :)

6 Honzator Honzator | E-mail | Web | 1. října 2011 v 20:38 | Reagovat

Usmívej se,zítra bude hůř…:-) Dobrej článek...

7 RonaldoFlony RonaldoFlony | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 19:22 | Reagovat

Hola, Me gusta mucho tu sitio, ?sigue haciendolo mejor!
http://espaГ±a.superpenetitangel.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama