1. kapitola - Zjištění pravdy

29. ledna 2011 v 1:10 | Vina |  Rodina
Lidičky, tady máte pokračování. Prosím o komentáře, abych věděla jak pokračovat. Je to trochu upravené, přeji příjemné čtení.


1. Zjištění pravdy

Severus Snape seděl se skelným pohledem a hleděl na Minervu McGonagallovou, jako by ji viděl poprvé v životě. Minerva se mírně usmívala, ale neříkala nic. Čekala, dávala mu čas, aby se vzpamatoval.

"Severusi, je mi jedno, na co sis teď vzpomněl, ale upozorňuju tě: neber to všechno doslova a toho znamení se zbavíš a je mi jedno jak." Podívala se na něj, Severus Snape se na ni díval jako na zázrak. Nevěděl, co má dělat, co si má myslet, jak mu to mohla udělat.

"Neudělala jsem to já, ale tvůj otec." Promluvila klidně a vytáhla odněkud whisky, ne ohnivou, irskou whisky, 30 let starou a nalila mu. Severus jak byl v šoku, tak ji do sebe kopl, až se začal dávit.

"Ach jo, ani pít to neumí." Povzdechla si Minerva a dala si do sklenice dva ledy. Severus Snape se na ni podíval, ale jeho pohled říkal: to si děláš regraci.

"Jak dlouho?" vypravil ze sebe namáhavě. Minerva se na něj podívala přes hranu sklenice.

"Co myslíš, jak dlouho?" podívala se na něj.

"Jak dlouho mám změněnou paměť, a kde vlastně jsou ostatní sourozenci. O Belle vím, ale ostatní ani nevím jak se jmenují. Vím, že bych měl mít ještě 3." Podíval se na McGonagallovou.

"To ti neřeknu, ale znáš všechny, dokonce jsi je i učil." Zvedla se a odložila sklenici na stolek. Dívala se z okna a nemluvila, nevěděl, jak se má chovat, jestli ji má vyrušit či ne.

"Nikdy to už nedělej, Severusi, nyní, prosím, jdi. Tohle, co jsi znovu našel, stejně už nikdy nebude pravda, tvůj otec je zvíře." Povzdechla si a otočila se k němu. Měla tak smutný pohled, jaký u ní nikdy neviděl. Zvedl se a celý popletený odešel, nechal ji tam. McGonagallová si jenom povzdechla a odebrala se do svých soukromých pokojů. Chtěla být sama.


Severus Snape došel jako náměsíčný k sobě a sedl si ke krbu, když ho náhle znova začalo pálit znamení zla. Chvíli seděl a rozmýšlel, jestli tam vůbec půjde, ale když se v ruce bolest stupňovala, hodil na sebe hábit a přemístil se krbem do Temného sídla.

Až když vystoupil z krbu, uvědomil si, že nemá masku. Rychle si stáhl kápi víc do obličeje, ale po menší prohlídce ani nemusel. Byl tam sám.

"Takže už to víš?" ozval se ode dveří ledový hlas. Rychle se otočil a podíval se na Temného pána.

"Potřebuji po tobě, aby si pro mě udělal lektvar na navrácení podoby, aby se ke mně vrátila tvá matka a mohli jsme být zase rodina." Severus chvíli stál a rozmýšlel se.

"Ty nechceš mít zase rodinu a poznat své mladší sourozence? Protože ani já je neznám a rád bych je poznal." Severus se podíval na Temného pána, jako by ho viděl poprvé v životě. Temný pán vyčkával.

"Dobrá, vidím, že se zlobíš kvůli tomu, že jsem ti na mě a na tvou matku zastínil myšlenky. Ale musel jsem, byla velmi zlá doba a tvá matka už poslala hned po narození tvou sestru a když se narodila dvojčata, ani mě k nim nepustila. Nenávidí mě, protože jsem ji zklamal. Nedodržel jsem slib, který jsem jí dal. Stal jsem se Temným pánem a teď tě jako nejstaršího syna, tedy doufám, že ještě mám jednoho syna, prosím, aby si mě pomohl, znova ji získat." Severus si sundal kápi.

"Proč bych to měl dělat, otče. Proč. Nenávidí tě." Povzdechl si.

"Vím, proto chci po tobě ten lektvar, nespěchám na něj, ale čím dřív bude, tím líp. Prosím, Severusi." Snapeova ledová maska opadla a zíral na otce s otevřenou pusou.

"Dobrá, prozatím sbohem." Otočil se a už se přemisťoval zpět do Bradavic.

Voldemort se pro sebe mírně usmál a vydal se zpět do knihovny. Byl rád, že se Severus o to aspoň pokusí, i když ho nenávidí. Byl ale hodně překvapený.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Catrina Catrina | 29. ledna 2011 v 11:50 | Reagovat

Super.Samí zmatky. Hrozně mě zajímá kdo je třetí dítě. Draco??? No nechám se překvapit.:-D

2 alyx alyx | 29. ledna 2011 v 12:43 | Reagovat

páni. fakt boží. už se těším na pokráčko a doufám, že bude brzo. :)

3 jana jana | E-mail | 29. ledna 2011 v 14:24 | Reagovat

super se zvedava jdo jsou ostatni sourozenci a jak to bude pokracovat :-)

4 Kat Kat | 30. ledna 2011 v 18:00 | Reagovat

Zajímavá kapitolka :) už se těším na pokračování

5 Bella Black Bella Black | 2. února 2011 v 20:15 | Reagovat

Celkem pěkná kapitolka. To téma se mi líbí, co se mi nelíbí v téhle kapitole je, že Voldemort byl v Bradavicích. Prostě to jak se tam objevil, ještě ke všemu se svými Smrtijedy. To jak se v té vstupní síni chovala Mcgonagallová. Mnohem lepší by bylo, kdyby tento rozhovor vedli někde v soukromí.
Protivnej Brumbál =P no myslím si, že z toho nakonec vyleze, že je Brumbál ještě horší než Voldemort.
Hádám, že válka vznikla proto, že se Tom a Minerva pohádali... Ona s ním už potom nechtěla mít nic společného, protože jí zklamal, on měl zlomené srdce, a tak se s tím vyrovnal po svým.
Ty zbylý tři děti Harry, Hermiona a Nevill? Ne já nevím, nikdo třetí mě nenapadá.
Taky se mi líbí ten dopis =) Možná že to zní trochu negativně, nicméně tak to není myšleno. Aspoň budeš vědět, co napsat jinak.

6 aly aly | 2. února 2011 v 20:23 | Reagovat

super kapitola. už se těším na pokračování a jsem zvědavá na zápletku a jak se to všechno vyvine. takže šup rychle další :)

7 Vincencie Vincencie | Web | 2. února 2011 v 20:27 | Reagovat

[5]: Bello. Nevím co říct, děkuju, konečně nějaká kritika, Suprové. Moc moc děkuji, pokusím se to trochu změnit, co víš jak to bude, kdo je McGonagallová a kdo je jsou ti ostatní, to si budeš muset počkat.

8 Bella Black Bella Black | 15. února 2011 v 22:26 | Reagovat

Teď by ten komentář byl delší, ale už to znovu psát nebudu. Chci se zeptat, kdy bude další kapitola. Nejsem s tím příliš otravná? :D xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama